alphaservis OPRAVY DOMÁCÍCH SPOTŘEBIČŮ
volejte
465 322 747
volejte
777 765 501

Nečastější závady malých spotřebičů

  • Robot Bosch MUM4

Regulace otáček

U robota Bosch MUM řady 4 se může objevit závada regulace otáček. Robot se po zapnutí na jakoukoli rychlost roztočí do maximálních otáček a zastaví. Jedná se s nějvětší pravděpodobností o vadný snímač otáček rotoru. Oprava je rentabilní s rozpočtem 700-1000,-Kč.

Protáčení krouhače

Stržený převod krouhače. Viditelně poškozená "kytička" převodu viditelná shora pro nasazení unašeče krouhače. Oprava je rentabilní 600-900,-Kč.

Ulomená střižná pojistka unašeče kotoučů. Oprava není nutná (ani možná), stačí vyměnit unašeč krouhače. Jedná se o pojistku proti přetížení, která chrání robot před přetížením-spálením motoru. Lze objednat zde.

Bliká regulátor otáček (robot Bosch MUM5)

Překontrolujte, jestli máte správně sestavé příslušesnství a nasazené všechny krytky na otáčivých otvorech. Krytky mohou obsahovat magnet, který spíná bezpečnostní snímače otáčivých součástí. Bez krytek nejde zapnout, jen bliká.

Další příčinou blikání, kdy se robot vůbec nerozběhne, může být vadná elektronika, motor aj. Potřeba diagnostiky na dílně.

 

  • Mikrovlnné trouby

Svítí, točí se talíř, ale neohřívá.

Pokud mikrovlnka na první pohled běží, svítí displej, otáčí se talíř, lze nastavovat, ale neohřívá, může se jednat o přerušenou vysokonapěťovou pojistku 5kV. Oprava je rentabilní. Cena pojistky (dle modelu) obvykle 100-300Kč. Výměna pojistky 400-700,-Kč dle modelu a konstrukce přístroje.

 

  • Vysavače

Nejde zapnout

Vysavač je mrtvý. Nejde zapnout ani ovládat výkon motoru. Příčin může být hned několik, od vadného hlavního vypínače (opravitelné-rentabilní), vadná přívodní šňůra (opravitelné-rentabilní), vada navíjáku šňůry (opravitelné-rentabilita dle modelu a značky), vadný triak (opravitelné-rentabilní), 

Kolísání otáček motoru, nejde regulovat, smrdí

Vadná elektronika (rentabilita dle modelu a značky), vadný motor (rentabilita dle modelu a značky), vadný triak (opravitelné-rentabilní) .

Servisní formulář - požadavek/potvrzení

Položky označené * jsou povinné

Mohly by Vás zajímat opravy následujích spotřebičů