alphaservis OPRAVY DOMÁCÍCH SPOTŘEBIČŮ
volejte
465 322 747
volejte
777 765 501

Pečujeme o spotřebiče Whirlpool

   Provádíme autorizované opravy kompletního sortimentu výrobků - praček, sušiček, myček nádobí, elektrických i plynových sporáků, chladniček, mrazniček i vestavných spotřebičů.

   Společnost Whirlpool vstoupila na český, respektive československý trh v listopadu 1991. Po rozdělení tehdejšího Československa se změnilo i působení společnosti, kdy kromě slovenského zastoupení vzniklo samostatné zastoupení Whirlpool CR v Praze. Rokem 1993 se tak datuje vznik české pobočky společnosti Whirlpool.

Po celou dobu své činnosti si značka Whirlpool udržuje silnou pozici jednoho z lídrů českého trhu v oblasti bílé techniky a je českými zákazníky opakovaně hodnocena jako nejznámější a nejpreferovanější značka bílé techniky. O pozici, kterou značka Whirlpool již několik let zaujímá, svědčí výsledky nezávislých průzkumů i nejrůznější spotřebitelská ocenění.

Ústřední claim společnosti – „Poznáte rozdíl” (Sensing the Difference) je velmi přesným vyjádřením obchodní strategie, s níž se značka Whirlpool prosazuje i v České republice. Se značkou Whirlpool jsou také již neodmyslitelně spjaty mírně extravagantní víly, představující jednotlivé produktové skupiny a nové technologie. V povědomí českého zákazníka zdomácněl i pojem 6. smysl, který symbolizuje jakýsi „inteligentní mozek“ spotřebičů značky Whirlpool.

V současné době je značka Whirlpool na českém trhu jedničkou v podílu prodeje bílé techniky. V nabídce je více než 300 spotřebičů. Stále větší oblibu si u zákazníků získávají vestavěné spotřebiče, které nyní tvoří okolo 40 % z celkového prodeje značky.

Historie

1991– v listopadu založila společnost Whirlpool se slovenským partnerem společný podnik na výrobu praček Whirlpool Tatramat. Whirlpool přinesl do společného podniku mezinárodní know-how a produkce se záhy rozjela naplno. Dnes patří výrobní závod v Popradu mezi deset nejvýkonnějších závodů na světě v rámci celé korporace.
1993 – s rozdělením Československa se mění i působení společnosti Whirlpool, kromě slovenského vzniká rovněž samostatné zastoupení Whirlpool CR v Praze.
1997 – na český trh byl uveden celý sortiment domácích spotřebičů značky Whirlpool. Českému zákazníkovi se poprvé představila unikátní patentovaná technologie 6. smysl (jakási inteligence spotřebičů) a rovněž patentovaná funkce Crisp (pečení v mikrovlnné troubě).
2003 – je rokem vestavných spotřebičů. Společnost Whirlpool uvádí na trh novou značku POLAR, českému spotřebiteli představuje chladničky, mrazničky a pračky této značky. Whirlpool CR zahajuje svoji dlouhodobou spolupráci s nadačním fondem Kapka naděje a stává se hlavním sponzorem královéhradecké profesionální cyklistické stáje PSK Whirlpool.
2004– Whirlpool CR zahájil v České republice vlastní filantropický projekt Dětský čin roku, jehož úspěšný koncept převzal od svých slovenských kolegů. V evropském měřítku se Whirlpool stává dlouhodobým partnerem ženského tenisového okruhu WTA.
2008 – společnost oslavila jubilejních 15 let na českém trhu. Velkému zájmu se teší prodeje vestavných spotřebíčů, jejichž podíl na trhu rychle stoupá.
Současnost– I přes vliv ekonomické krize se značce Whirlpool v České republice stále daří a těší se důvěře svých zákazníků.

Související články:

Originální náhradní díly pro spotřebiče Whirlpool

Servisní formulář - požadavek/potvrzení

Položky označené * jsou povinné

Mohly by Vás zajímat opravy následujích spotřebičů